All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ flexible intermediate bulk bag ] match 181 Products.
Industrial Grade UN Big Bag Flexible Container for Loading Unloading and Transport
| Color: | White |
|---|---|
| Corner Loops: | 4 |
| Loops: | Cross Corner |
Customized Fibc Bulk Bag With Label & Liner
| Color: | White, Blue, Green, Etc. |
|---|---|
| MOQ: | 500pcs |
| Size: | Customized |
White FIBC Bulk Bag With 4/2/1 Lifting Loops
| Liner: | Yes |
|---|---|
| Lifting Loops: | 4/2/1 |
| Material: | Polypropylene |
500KG 6OZ PP Large Bulk Bags for Bulk Packaging Solutions
| Color: | White |
|---|---|
| Weight: | 6OZ |
| Material: | 100% Virgin PP, UN Treated |
Food Grade FIBC Bulk Bag 95x95x110cm Open Top 2205lbs Capacity
| Feature: | Food Grade |
|---|---|
| Lifting Loops: | 2, 4, 6 |
| Type: | Food Grade |
Industrial Polypropylene Fibc Bulk Bag With Liner & Printing
| Lifting Capacity: | 500-2500kg |
|---|---|
| MOQ: | 500pcs |
| Material: | Polypropylene |
Food Grade FIBC Bulk Bag 2205lbs Capacity for Food Transport
| Capacity: | 2205lbs |
|---|---|
| Top Option: | Filling Spout, Duffle Top, Open Top |
| Uv Standard: | ASTM G 154-00 |
Food Grade FIBC Bulk Bag with Conical Bottom 2205lbs Capacity
| Bottom Option: | Discharge Spout, Flat Bottom, Conical Bottom |
|---|---|
| Top Option: | Filling Spout, Duffle Top, Open Top |
| Sf: | 5:1, 6:1, |
Food Grade FIBC Bulk Bag with UV Treatment ASTM G 154-00
| Material: | 100% Virgin Polypropylene |
|---|---|
| Uv Treatment: | Standard ASTM G 154-00 |
| Swl: | 500kg, 1000kg, 1500kg |

