All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ flexible intermediate bulk bag ] match 181 Products.
SGS Approved Jumbo Bulk Bags for Heavy Load Capacity and Durability
| Safety Factor: | 5:1 |
|---|---|
| Capacity: | 1000kg |
| Material: | Polypropylene |
Food Grade FIBC Bulk Bag with UV Treatment ASTM G 154-00
| Bottom Option: | Discharge Spout, Flat Bottom, Conical Bottom |
|---|---|
| Feature: | Food Grade |
| Uv Standard: | ASTM G 154-00 |
Bulk Packaging PP Ibc Plastic Containers , One Ton Flexible Container Bag
| Print: | With Or No |
|---|---|
| Capacity: | 1000kg |
| Safety Ratio: | 5:1 |
One Ton Liner Bag Bulk Liner 6mil Thickness For Big Bag / Fibc / Bulk Bag
| Product Name: | Baffle Liner |
|---|---|
| Color: | Natural |
| Thickness: | 6mil |
Half Cross Corner 1T Open Top UN Certified Fibc Bulk Bags
| Material: | Polypropylene |
|---|---|
| Design: | Open Top |
| Capacity: | 1000KG (1 Ton) |
Food Grade FIBC Bulk Bag 2205lbs Capacity with Filling Spout
| Capacity: | 2205lbs |
|---|---|
| Swl: | 500kg, 1000kg, 1500kg |
| Sf: | 5:1, 6:1, |
Food Grade FIBC Bulk Bag 95x95x110cm with 5:1 SF Ratio
| Lifting Loops: | 2, 4, 6 |
|---|---|
| Sf: | 5:1, 6:1, |
| Size: | 90x90x100cm, 95x95x110cm, 100x100x120cm |
500kg Large Capacity Anti Static Bulk Bags with Ungroundable Material
| Anti-Sift: | Yes |
|---|---|
| Bulk Bags: | Yes |
| Color: | Blue |
Anti Static Bulk Bags for Conductive Material Storage and Transportation
| Size: | Customizable |
|---|---|
| Material: | Polypropylene |
| Color: | Blue |
1000kg Anti Static Bulk Bags TYPE D for Ungroundable
| Color: | White |
|---|---|
| Safe Working Load: | 6:1 Safety Factor |
| Capacity: | 4400 Lbs |

