All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ flexible intermediate bulk bag ] match 181 Products.
Flexible Intermediate Bulk Containers/ PP Woven Jumbo Bags FIBC with 1000kg capacity
| Print: | With Or No |
|---|---|
| Capacity: | 1000kg |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Food Grade IBC Bulk Bags with SGS Certification and 2500 LBS Capacity
| Safety Factor: | 5:1 |
|---|---|
| Weight: | 1.5kg |
| Bottom Option: | Discharge Spout |
6mil Thickness Ventilated Bulk Bags with UV Stabilization
| Dust Proof: | Yes |
|---|---|
| Top Option: | Filling Spout |
| Color: | White |
Black / Grey U Panel Bulk Big Bag FIBC Cross Corner For 1000KGS
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Bulk Bag |
| Capacity: | 2205lbs |
Woven Polypropylene Bags One Tonne Bags 10'' High 14 D X 18''H
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Bulk Bag |
| Capacity: | 2205lbs |
1000KGS 1 Ton Bags Big Bag Container Red Orange Yellow Blur Green
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Bulk Bag |
| Capacity: | 2205lbs |
SGS/CPTC Bulk PP Jumbo Bag Big Bag FIBC 2200LBS For Activated Carbon
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Bulk Bag |
| Capacity: | 2205lbs |
White Black Grey Woven Big Bag FIBC Innovative Tubular Body Design
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Bulk Bag |
| Capacity: | 2205lbs |
500KG Groundable Jumbo Ventilated Bulk Bags Open Top Anti Static
| Capacity: | 500KG |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Certificate: | NEL/SGS |
Jumbo Conductive Cement Bag 35 X 35 X 36'' 2200 LBS With Stat Petal
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Bulk Bag |
| Capacity: | 2205lbs |

