All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ food grade fibc bulk bag ] match 79 Products.
Food Grade FIBC Bulk Bag 2205lbs Capacity with UV ASTM G 154-00
| Top Option: | Filling Spout, Duffle Top, Open Top |
|---|---|
| Uv Standard: | ASTM G 154-00 |
| Bottom Size: | 35*35’’, 36*36’’, |
Food Grade FIBC Bulk Bag 1000kg Capacity 6:1 Safety Ratio
| Feature: | Food Grade |
|---|---|
| Material: | 100% Virgin Polypropylene |
| Size: | 90x90x100cm, 95x95x110cm, 100x100x120cm |
Food Grade FIBC 100x100x120cm 4 Lifting Loops 1500kg SWL
| Swl: | 500kg, 1000kg, 1500kg |
|---|---|
| Sf: | 5:1, 6:1, |
| Uv Standard: | ASTM G 154-00 |
Food Grade FIBC 100x100x120cm with 2205lbs Capacity
| Top Option: | Filling Spout, Duffle Top, Open Top |
|---|---|
| Lifting Loops: | 2, 4, 6 |
| Sf: | 5:1, 6:1, |
Food Grade FIBC 100% Virgin Polypropylene with 5:1 Safety Ratio
| Uv Standard: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Size: | 90x90x100cm, 95x95x110cm, 100x100x120cm |
| Feature: | Food Grade |
PP Material Industrial Food Grade FIBC Big Bags For Rice / Flour / Food
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Food Grade Big Bag |
| Capacity: | 2200lbs |
Food Grade IBC Bulk Bags with SGS Certification and 2500 LBS Capacity
| Safety Factor: | 5:1 |
|---|---|
| Weight: | 1.5kg |
| Bottom Option: | Discharge Spout |
1500kg Food Grade FIBC bulk Bag , PP Polypropylene Jumbo Bags
| Material: | 100% Virgin PP |
|---|---|
| Product Name: | Food Grade Big Bag |
| Certificate: | SGS/CPTC |
2860lbs 4 Panel Food Grade Fibc Jumbo Bags 6OZ Uncoated Polypropylene
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | 2860lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
UV treated anti-sifting Food Grade big Bulk Bag FIBC one tonne capacity
| Color: | White |
|---|---|
| Product Name: | Food Grade Big Bag |
| Certificate: | SGS/CPTC |

