All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ food grade fibc bulk bag ] match 79 Products.
Jumbo Bags 1000kg Food Grade FIBC with anti-static liner UV treated
| Color: | White |
|---|---|
| Product Name: | Food Grade Big Bag |
| Certificate: | SGS/CPTC |
Custom Flours Food Grade FIBC U - Panel With 100% Virgin PP Material
| Safety Ratio: | 5:1 |
|---|---|
| Capacity: | 750kg |
| Material: | 100% Virgin PP |
2200 Lbs White Food Grade FIBC , One Ton Bag Uncoated With PE Liner
| Color: | White |
|---|---|
| Product Name: | Food Grade Big Bag |
| Certificate: | SGS/CPTC |
Large PP polypropylene 3000lbs white Food Grade FIBC / 1 ton bag
| Capacity: | Up To 4400lbs |
|---|---|
| Product Name: | Food Grade Big Bag |
| Certificate: | SGS/CPTC |
Polypropylene Big Bag Food Grade FIBC UV treated for food industry
| Safety Ratio: | 5:1 |
|---|---|
| Product Name: | Food Grade Big Bag |
| Material: | 100% Virgin PP |
Beige Circular 1 ton Food Grade FIBC with two handlings UV treated
| Color: | White |
|---|---|
| Product Name: | Food Grade Big Bag |
| Certificate: | SGS/CPTC |
Jumbo Food Grade FIBC Cross Corner Big Bulk Conductive Cement Bag
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Bulk Bag |
| Capacity: | 2205lbs |
Safe Big Square Bottom Bulk Bag Liner Tube Liner For Outer PP FIBC Bag
| Material: | PE |
|---|---|
| Thickness: | 3mil, 6mil |
| Construction: | Form Fit, Tube Liner |
Food Grade Big Bag FIBC Jumbo Size for Storage and Transportation
| Weight: | 1.5kg |
|---|---|
| Top Option: | Filling Spout |
| Customizable: | Yes |

