All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ food grade fibc bulk bag ] match 79 Products.
Cold Resistant Conductive Big Bag With Static Decay Less Than 0.5s
| Resistance To Abrasion: | Excellent |
|---|---|
| Tear Strength: | Excellent |
| Resistance To Chemical: | Excellent |
3000lbs Big Bag FIBC UV Stabilization for Safe and Secure Transportation
| Usage: | Transportation And Storage Of Bulk Materials |
|---|---|
| Safety Factor: | 5:1 |
| Customizable: | Yes |
PP Fabric Baffle Bag - 2205 Lbs Capacity for Industrial
| Printing: | Customized |
|---|---|
| Color: | Customized |
| Name: | PP Fabric 4 Panel Baffle Bag |
Customized Big Bag FIBC with PE PP Liner Material and Plain Discharge Spout for Versatile Applications
| Coating: | UV Resistant |
|---|---|
| Certificates: | ISO, SGS, Etc. |
| Bottom: | Plain/Discharge/Spout |
2205lbs Groundable Big Bag FIBC for Large Capacity Material Handling
| Color: | White |
|---|---|
| Capacity: | 1000kg |
| Moisture Proof: | Yes |
3000LBS One Ton Big Bag Jumbo Bag for Heavy Duty Industrial Applications
| Dust Proof: | Yes |
|---|---|
| Material: | Polypropylene |
| Size: | 90x90x100cm |
1 Ton Container Liner Bags Jumbo Size 90x90x120cm for International Trade
| Color: | White |
|---|---|
| Size: | 90x90x100cm |
| Safety Factor: | 5:1 |
Customizable Baffle Bag The Perfect Choice for Safe and Product Transportation
| Lifting Capacity: | 1000kg |
|---|---|
| Static Resistance: | Yes |
| Material: | Polypropylene |
PP Fabric Baffle Bag with Seeds and Cross Corner
| Color: | Customized |
|---|---|
| Logo: | Customized |
| Material: | PP Fabric |

