All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ food grade fibc bulk bags ] match 74 Products.
Food Grade FIBC 1000kg SWL with 36x36in Bottom Size
| Type: | Food Grade |
|---|---|
| Bottom Option: | Discharge Spout, Flat Bottom, Conical Bottom |
| Material: | 100% Virgin Polypropylene |
Food Grade FIBC 1000kg Capacity 100% Virgin Polypropylene
| Usage: | Food, Chemical, Agriculture |
|---|---|
| Top Option: | Filling Spout, Duffle Top, Open Top |
| Size: | 90x90x100cm, 95x95x110cm, 100x100x120cm |
100% Virgin Polypropylene Food Grade FIBC Designed With 6 Lifting Loops And Duffle Top Option
| Type: | Food Grade |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 And 6:1 |
| Lifting Loops: | 2, 4, 6 |
Food Grade FIBC Bag 2205lbs Capacity with 5:1 SF Ratio
| Sf: | 5:1, 6:1, |
|---|---|
| Type: | Food Grade |
| Feature: | Food Grade |
Food Grade FIBC Conical Bottom Bag 2205lbs UV ASTM G154-00
| Uv Standard: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Lifting Loops: | 2, 4, 6 |
| Capacity: | 2205lbs |
Food Grade FIBC 1000kg SWL with 2 Lifting Loops and UV Treatment
| Feature: | Food Grade |
|---|---|
| Uv Treatment: | Standard ASTM G 154-00 |
| Bottom Option: | Discharge Spout, Flat Bottom, Conical Bottom |
White Black Bulk Food Grade FIBC Bag Big Ventilated Pp Woven Bag
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Bulk Bag |
| Capacity: | 2205lbs |
Virgin Polypropylene 35X35" FIBC Food Grade Jumbo Bulk Bags
| Product Name: | Circular FIBC Big Bag |
|---|---|
| Capacity: | 2200lbs |
| Size Option: | 35*35'' |
Flat Bottom Food Grade FIBC , Fibc Big Bags With Filling Spout
| Product Name: | Food Grade Big Bag |
|---|---|
| UV Standard: | ASTM G 154-00 |
| Color: | White |
White Food Grade industrial Big Bags FIBC Four-panel for rice / flour
| Product Name: | Food Grade Big Bag |
|---|---|
| UV Standard: | ASTM G 154-00 |
| Color: | White |

