All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ food grade fibc bulk bags ] match 74 Products.
2205lbs Groundable Big Bag FIBC for Large Capacity Material Handling
| Color: | White |
|---|---|
| Capacity: | 1000kg |
| Moisture Proof: | Yes |
3000LBS One Ton Big Bag Jumbo Bag for Heavy Duty Industrial Applications
| Dust Proof: | Yes |
|---|---|
| Material: | Polypropylene |
| Size: | 90x90x100cm |
1 Ton Container Liner Bags Jumbo Size 90x90x120cm for International Trade
| Color: | White |
|---|---|
| Size: | 90x90x100cm |
| Safety Factor: | 5:1 |
Customizable Baffle Bag The Perfect Choice for Safe and Product Transportation
| Lifting Capacity: | 1000kg |
|---|---|
| Static Resistance: | Yes |
| Material: | Polypropylene |
PP Fabric Baffle Bag with Seeds and Cross Corner
| Color: | Customized |
|---|---|
| Logo: | Customized |
| Material: | PP Fabric |
Industry Waterproof Pp Plastic Woven Jumbo Bag 500kg 1000kg FIBC Filling Big Bag
| Loop: | 4 Loops Strong Durable |
|---|---|
| Material: | PP |
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
Industrial Plastic Jumbo Bag Custom Packing Big Sack 2000KG
| Loop: | 4 Loops Strong Durable |
|---|---|
| Material: | PP |
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
Conductive FIBC The Practical and Durable Solution for Conductive Material Handling
| Lifting Style: | Forklift |
|---|---|
| Material: | Polypropylene |
| Type: | U Panel |
Customized Conductive Big Bag for Maximum Protection and Durability
| Static Dissipation: | Yes |
|---|---|
| Capacity: | 4400lbs |
| Lifting Style: | Forklift |
Labelled Big Bag FIBC with Lifting Capacity 500-2500kg and ISO Certification
| Lifting Capacity: | 500-2500kg |
|---|---|
| Printing: | Yes |
| Lifting Loops: | 4/2/1 |

