All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ food grade fibc bulk bags ] match 74 Products.
Two Loop Blue Food Grade FIBC Circular FIBC Bag With 4 Lifting UV Treated
| Color: | Blue |
|---|---|
| Product Name: | Two Loop Circular FIBC |
| Certificate: | SGS/CPTC |
Customized Corn flours / Rice U-panel Food Grade Bulk Bags Super Sacks
| Safety Ratio: | 5:1 |
|---|---|
| Capacity: | 750kg |
| Material: | 100% Virgin PP |
4 Mil/6mil Anti-Static Big Bag FIBC Bulk Bags for Industrial Use
| Moisture Barrier: | Up To 3,000 LBS |
|---|---|
| Stabilization: | UV |
| Color: | White |
Food Grade Big polypropylene Flexible Intermediate Bulk Containers FIBC
| Certificate: | SGS/CPTC |
|---|---|
| Product Name: | Food Grade Big Bag |
| Color: | White |
Anti Static Bulk Bags for Conductive Material Storage and Transportation
| Size: | Customizable |
|---|---|
| Material: | Polypropylene |
| Color: | Blue |
PP Woven Big Bulk Big Bag FIBC for Rice and food grade Jumbo bag
| Print: | With Or No |
|---|---|
| Capacity: | 1000kg |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Custom Size Big Woven Jumbo Bulk Bag Super Sack FIBC For 1000Kg Bulk Products
| Product Name: | 1 Ton U-panel Bag |
|---|---|
| Loops: | Corner Loops |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Food grade Flexible Intermediate Bulk Containers PP Woven Jumbo Bags FIBC
| Product Name: | Circular Bag |
|---|---|
| Bottom Size: | 35*35’’, 36*36’’, |
| Color: | Black, White, Blue, |
1320LBS Bottom Sealed Conductive FIBC , Un Certified Bulk Bags
| Capacity: | 1320lbs |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Certificate: | NEL/SGS |
500kg Large Capacity Anti Static Bulk Bags with Ungroundable Material
| Anti-Sift: | Yes |
|---|---|
| Bulk Bags: | Yes |
| Color: | Blue |

