All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ four panel un fibc bags ] match 249 Products.
Anti Static Baffle Bag for Safe and Secure Seed Storage
| Lifting Capacity: | 1000kg |
|---|---|
| Uv Resistance: | Yes |
| Baffle: | Yes |
2205 Lbs Capacity Anti Static Baffle Jumbo Bag for Heavy Duty Storage
| Lifting Capacity: | 1000kg |
|---|---|
| Moistureproof: | Yes |
| Color: | White |
1.5 Ton Side Seam Big Bag FIBC Polypropylene UV Treated For Industry
| Product Name: | Big Bag |
|---|---|
| Color: | White |
| Certificate: | SGS/CPTC |
White PP Woven Big Bag FIBC Super Sack Bulk Bag 35'' X 35'' X 47''
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Bulk Bag |
| Capacity: | 2205lbs |
White Black Grey Woven Big Bag FIBC Innovative Tubular Body Design
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Bulk Bag |
| Capacity: | 2205lbs |
Food grade Flexible Intermediate Bulk Containers PP Woven Jumbo Bags FIBC
| Product Name: | Circular Bag |
|---|---|
| Bottom Size: | 35*35’’, 36*36’’, |
| Color: | Black, White, Blue, |
White Food Grade industrial Big Bags FIBC Four-panel for rice / flour
| Product Name: | Food Grade Big Bag |
|---|---|
| UV Standard: | ASTM G 154-00 |
| Color: | White |
PTA Packing Big Bag FIBC , Four-Panel Bulk Pellet Big Bag Circular
| Product Name: | Circular Big Bag |
|---|---|
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 Standard |
| Certificate: | SGS/CPTC |
1 Ton UN FIBC U - Panel Duffle Top Virgin PP Woven Big Fibc Bulk Bag
| Product Name: | 1 Ton U-panel Bag |
|---|---|
| Loops: | Corner Loops |
| Safety Ratio: | 5:1 |

