All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ four panel un fibc bags ] match 249 Products.
Woven Polypropylene Bags One Tonne Bags 10'' High 14 D X 18''H
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Bulk Bag |
| Capacity: | 2205lbs |
1000KGS 1 Ton Bags Big Bag Container Red Orange Yellow Blur Green
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Bulk Bag |
| Capacity: | 2205lbs |
Open Top Yellow Big Bag FIBC UV Treated 2200 LBS For Granular Packaging
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Yellow Big Bag |
| Capacity: | 2200lbs |
SGS Iris Discharge Spout 5.5OZ Coated PP Jumbo Fibc Bulk Bags
| Capacity: | 3300lbs |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Certificate: | NEL/SGS |
Anti Static NEL Fibc Container Earth Resistance Explosion Prevention
| Product Name: | Grounded Conductive Big Bag |
|---|---|
| Ability: | Anti-static |
| Material: | Anti-static Pp Fabric |
ASTM G 154-00 Standard FIBC Laminated Poly Bopp Cement Bags
| Product Name: | BOPP Laminated Bag |
|---|---|
| Material: | BOPP Printed Film Plus PP |
| Color: | 6 Colors For The BOPP Film |
1000kg Capacity Jumbo Square Bottom Big Bag FIBC with half cross corner
| Print: | Three Colors At Most On One Panel |
|---|---|
| Capacity: | 1000kg |
| Safety Ratio: | 5:1 |
UV Treated Type C One Tonne Polypropylene Fibc Bulk Bag
| Product Name: | PET Big Bag |
|---|---|
| Bottom Size: | 37*37’ |
| Color: | As Above Picture |
Conductive Fibc Bulk Big Jumbo Antistatic Bags 1000kg 1200kg For Chemical Package
| Loading Weight: | 2Ton |
|---|---|
| Bottom Option (Discharge): | Flat Bottom |
| Material: | Anti-static Pp Fabric |
Food Grade Big polypropylene Flexible Intermediate Bulk Containers FIBC
| Certificate: | SGS/CPTC |
|---|---|
| Product Name: | Food Grade Big Bag |
| Color: | White |

