All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ pe liner material big bag ] match 206 Products.
Open Top Big Bag FIBC with PE / PP Liner Material and Printing
| Lifting Loops: | 4/2/1 |
|---|---|
| Size: | Customized |
| Material: | Polypropylene |
Printing Polypropylene Big Bag FIBC UV Resistant With Liner
| Material: | Polypropylene |
|---|---|
| MOQ: | 500pcs |
| Color: | White, Blue, Green, Etc. |
Printed FIBC Big Bag with Labels for Bulk Packaging
| Lifting Capacity: | 500-2500kg |
|---|---|
| Material: | Polypropylene |
| Liner: | Yes |
UV Resistant Customized Big Bag Sack ISO Certified
| Top: | Open/Filling/Duffle |
|---|---|
| Bottom: | Plain/Discharge/Spout |
| Safety Factor: | 5:1 |
High Safety Factor 51 Customized Big Bag FIBC UV Resistant
| Label: | Yes |
|---|---|
| Coating: | UV Resistant |
| Safety Factor: | 5:1 |
Safe Big Square Bottom Bulk Bag Liner Tube Liner For Outer PP FIBC Bag
| Material: | PE |
|---|---|
| Thickness: | 3mil, 6mil |
| Construction: | Form Fit, Tube Liner |
Transparent PE Shipping Container Liners Form Fit Liner , 1000kgs Loading
| Material: | LLDPE+LDPE |
|---|---|
| Construction: | Form Fit, Tube Liner |
| Name: | Form Fit PE Big Bag Liner |
PP Woven Big Bulk Big Bag FIBC for Rice and food grade Jumbo bag
| Print: | With Or No |
|---|---|
| Capacity: | 1000kg |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Full open top 500KG UN big bag FIBC Bulk Packing dangerous goods
| Product Name: | UN Big Bag |
|---|---|
| Material: | 100% Virgin PP |
| UV Treatment: | Standard ASTM G 154-00 |
UN one Tonne bulk bag dangerous goods packing , one ton sand big bag
| Capacity: | 2200lbs |
|---|---|
| Safety Ratio: | 6:1 |
| Certificate: | SGS/CPTC |

