All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ polypropylene fibc bulk bag ] match 391 Products.
Food Grade FIBC 100% Virgin Polypropylene with 5:1 Safety Ratio
| Uv Standard: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Size: | 90x90x100cm, 95x95x110cm, 100x100x120cm |
| Feature: | Food Grade |
Anti Sifting Un Certified Bulk Bags for Heavy Duty Transport Solutions
| Moisture Proof: | Yes |
|---|---|
| Weight: | 1.5kg |
| Customizable: | Yes |
Double Stitch Polypropylene Breathable Baffle Bulk Bag Ventilated 2 Ton
| Color: | Black |
|---|---|
| Resistance To Corrosion: | Uv |
| Resistance To Cold: | Good |
Food Grade FIBC 100x100x120cm 4 Lifting Loops 1500kg SWL
| Swl: | 500kg, 1000kg, 1500kg |
|---|---|
| Sf: | 5:1, 6:1, |
| Uv Standard: | ASTM G 154-00 |
Food Grade FIBC 1000kg SWL with 2 Lifting Loops and UV Treatment
| Feature: | Food Grade |
|---|---|
| Uv Treatment: | Standard ASTM G 154-00 |
| Bottom Option: | Discharge Spout, Flat Bottom, Conical Bottom |
2 Ton Polypropylene Ventilated Breathable Baffle Bulk Bag With Excellent Chemical Resistance And Conductive Fabric
| Sealing Strength: | Well |
|---|---|
| Stitch Strength: | Double Stitch |
| Resistance To Water: | Good |
Food Grade FIBC 100x100x120cm with 2205lbs Capacity
| Top Option: | Filling Spout, Duffle Top, Open Top |
|---|---|
| Lifting Loops: | 2, 4, 6 |
| Sf: | 5:1, 6:1, |
UN Big Bag FIBC Big Bag with Top Filling Spout for Tote Handbag and Sports Sling Luggage
| Load Capacity: | 1000kg |
|---|---|
| Static Protection: | Yes |
| Corner Loops: | 4 |
Chemical Powders Conductive Bulk Bag FIBC Type C NEL Standard
| Product Name: | Type C Conductive Bag |
|---|---|
| Bottom Size: | 39*39’’,41*41’’ |
| Color: | White |
Large Conductive Bulk Bags Used In Transportation Chemical Powders
| Product Name: | Type C Conductive Bag |
|---|---|
| Bottom Size: | 39*39’’,41*41’’ |
| Color: | White |

