All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ polypropylene fibc bulk bag ] match 391 Products.
Food Grade FIBC Conical Bottom Bag 2205lbs UV ASTM G154-00
| Uv Standard: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Lifting Loops: | 2, 4, 6 |
| Capacity: | 2205lbs |
UN Big Bag with Duffle Top Filling Spout, Baffle for Load Stability, and Cross Corner Loops for Secure Handling
| Usage: | Transportation/Storage |
|---|---|
| Filling Spout: | Duffle Top |
| Baffle: | Yes |
Discharge Bottom Big Bag FIBC with Safety Factor 5:1 and UV Resistant Coating for Heavy Duty Material Handling
| Certificates: | ISO, SGS, Etc. |
|---|---|
| Bottom: | Plain/Discharge/Spout |
| MOQ: | 500pcs |
Big Bag FIBC The Perfect Packaging Solution for Your Heavy Duty and High Capacity Products
| Uv Protection: | Yes |
|---|---|
| Usage: | Transportation And Storage Of Bulk Materials |
| Top Option: | Filling Spout |
Open Top Big Bag FIBC with 1 Lifting Loop and UV Resistant Coating for Lightweight Bulk Material Handling
| Safety Factor: | 5:1 |
|---|---|
| Liner Material: | PE/PP |
| Lifting Loops: | 4/2/1 |
Type D Fibc CROHMIQ blue / white for chemical powder transportation
| Product Name: | Dissipative Bulk Bag |
|---|---|
| Material: | CROHMIQ Fabric |
| Color: | CROHMIQ Blue Or White |
Fibc Baffle Antistatic Bag For Efficient And Safe Storage Of Sensitive Goods
| Product Name: | Ungroundable Anti Sift Anti Static Bulk Bags |
|---|---|
| Grounding Strap: | No |
| Moistureproof: | Yes |
White Black Bulk Food Grade FIBC Bag Big Ventilated Pp Woven Bag
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Bulk Bag |
| Capacity: | 2205lbs |
Jumbo Food Grade FIBC Cross Corner Big Bulk Conductive Cement Bag
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Bulk Bag |
| Capacity: | 2205lbs |

