All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ polypropylene fibc bulk bag ] match 391 Products.
UN big bag for dangerous goods
| Material: | 100% Virgin PP |
|---|---|
| Product Name: | Big Bag With UN Certification |
| Safety Ratio: | 5:1 |
PP FIBC Coated and Uncoated 1 Tonne Bags for ADR RID and IMDG Transportation
| Print: | With Or No |
|---|---|
| Capacity: | 1000kg |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Food grade Flexible Intermediate Bulk Containers PP Woven Jumbo Bags FIBC
| Product Name: | Circular Bag |
|---|---|
| Bottom Size: | 35*35’’, 36*36’’, |
| Color: | Black, White, Blue, |
4 Loops UN Certified 600kg Pp Fibc Bags With Flat Bottoms
| Print: | With Or No |
|---|---|
| Capacity: | 600kg |
| Safety Ratio: | 6:1 |
2000kg Antistatic Type C Conductive Big Bag
| Product Name: | Type C Conductive Bag |
|---|---|
| Bottom Size: | 39*39’’,41*41’’ |
| Color: | White |
Food Grade Big polypropylene Flexible Intermediate Bulk Containers FIBC
| Certificate: | SGS/CPTC |
|---|---|
| Product Name: | Food Grade Big Bag |
| Color: | White |
Chemical materials FIBC certified UN big bag capacity up to 3000lbs
| Certificate: | SGS/CPTC |
|---|---|
| Capacity: | Up To 3000lbs |
| Safety Ratio: | 6:1 |
Large PP polypropylene 3000lbs white Food Grade FIBC / 1 ton bag
| Capacity: | Up To 4400lbs |
|---|---|
| Product Name: | Food Grade Big Bag |
| Certificate: | SGS/CPTC |
Polypropylene Big Bag Food Grade FIBC UV treated for food industry
| Safety Ratio: | 5:1 |
|---|---|
| Product Name: | Food Grade Big Bag |
| Material: | 100% Virgin PP |
Large 4-Panels 3000lbs circular PP UN big bag FIBC 1 Ton sling design
| Color: | White |
|---|---|
| Print: | With Or No |
| Safety Ratio: | 6:1 |

