All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ polypropylene fibc bulk bag ] match 391 Products.
Printed FIBC Big Bag with Labels for Bulk Packaging
| Lifting Capacity: | 500-2500kg |
|---|---|
| Material: | Polypropylene |
| Liner: | Yes |
UN Approved Ventilated Bulk Bags For Transport Up To 3000LBS
| Size: | 6OZ |
|---|---|
| Moisture Barrier: | Yes |
| Reusable: | Yes |
4400lbs Blue Fibc Anti Static Bulk Bags Durable Solution For Packaging
| UV Protection: | Yes |
|---|---|
| Product Name: | Ungroundable Anti Sift Anti Static Bulk Bags |
| Size: | 35 X 35 X 50 Inches |
4 Mil/6mil Anti-Static Big Bag FIBC Bulk Bags for Industrial Use
| Moisture Barrier: | Up To 3,000 LBS |
|---|---|
| Stabilization: | UV |
| Color: | White |
6mil Thickness Ventilated Bulk Bags with UV Stabilization
| Dust Proof: | Yes |
|---|---|
| Top Option: | Filling Spout |
| Color: | White |
Polypropylene Big Bag FIBC , 3000lbs Flexible Intermediate Bulk Container Customized Size
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Bulk Bag |
| Capacity: | 2205lbs |
Virgin Polypropylene 35X35" FIBC Food Grade Jumbo Bulk Bags
| Product Name: | Circular FIBC Big Bag |
|---|---|
| Capacity: | 2200lbs |
| Size Option: | 35*35'' |
Woven Polypropylene Bags One Tonne Bags 10'' High 14 D X 18''H
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Bulk Bag |
| Capacity: | 2205lbs |
Bulk Packaging PP Ibc Plastic Containers , One Ton Flexible Container Bag
| Print: | With Or No |
|---|---|
| Capacity: | 1000kg |
| Safety Ratio: | 5:1 |

