All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ polypropylene material bulk bag ] match 464 Products.
3000lbs Big Bag FIBC UV Stabilization for Safe and Secure Transportation
| Usage: | Transportation And Storage Of Bulk Materials |
|---|---|
| Safety Factor: | 5:1 |
| Customizable: | Yes |
Baffle design dangerous chemical powder Storage Antistatic Fibc with sift proofing
| Color: | CROHMIQ White Or Blue |
|---|---|
| Material: | CROHMIQ Fabric |
| Product Name: | Type-D Baffle Bag |
35x35 Big Bag FIBC Ideal for IMDG Shipping Requirements
| Dust Proof: | Yes |
|---|---|
| Color: | White |
| Uv Protection: | Yes |
Customizable And Durable Big Bag FIBC For Bulk Material Storage
| Dust Proof: | Yes |
|---|---|
| Color: | White |
| Uv Protection: | Yes |
2205lbs Big Bag FIBC The Perfect Packaging Solution for Your Business
| Bottom Option: | Discharge Spout |
|---|---|
| Weight: | 1.5kg |
| Lifting Option: | Cross Corner Loops |
Flexible intermediate bulk container 1.5 ton big baffle bag for soybeans / seeds
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | 3300lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Virgin PP 4-Panel baffle bag for the transportation / storage bulk goods
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | 2860lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Intermediate Bulk Containers Fibc
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | Up To 3300lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Industry chemical powders 2 ton transportation baffle bag , transport big bag
| Material: | 100% Virgin PP |
|---|---|
| Product Name: | Cube Bag |
| Liner: | No |

