All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ polypropylene material bulk bag ] match 464 Products.
Industrial Polypropylene Fibc Bulk Bag With Liner & Printing
| Lifting Capacity: | 500-2500kg |
|---|---|
| MOQ: | 500pcs |
| Material: | Polypropylene |
UV Treated Type C One Tonne Polypropylene Fibc Bulk Bag
| Product Name: | PET Big Bag |
|---|---|
| Bottom Size: | 37*37’ |
| Color: | As Above Picture |
Big Bag FIBC with 2 Lifting Loops and 500-2500kg Lifting Capacity Made from Durable Polypropylene
| MOQ: | 500pcs |
|---|---|
| Certificates: | ISO, SGS, Etc. |
| Lifting Capacity: | 500-2500kg |
UV Resistant FIBC Bulk Bag with 500 to 2500kg Lifting Capacity Made from Durable Polypropylene
| Material: | Polypropylene |
|---|---|
| Bottom: | Plain/Discharge/Spout |
| Label: | Yes |
2 Ton Polypropylene Ventilated Breathable Baffle Bulk Bag Chemical / UV Resistant
| Surface Resistance: | 10^4-10^6 Ohm/sq |
|---|---|
| Stitch Strength: | Double Stitch |
| Size: | Big |
Conductive Fabric Polypropylene Ventilated Baffle Bulk Bag UV Resistant 2T
| Resistance To UV: | Excellent |
|---|---|
| Sealing Strength: | Well |
| Resistance To Abrasion: | Excellent |
Four - Panel 600KG Conductive Big Bag , White Polypropylene Big Bulk Bag
| Capacity: | 600KG |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Certificate: | NEL/SGS |
3000LBS 35x35" Polypropylene Un Certified Ventilated Ibc Bulk Bags Beige Color
| Contruction: | Circular |
|---|---|
| Capacity: | 2200lbs To 3000lbs |
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
4400lbs Blue Fibc Anti Static Bulk Bags Durable Solution For Packaging
| UV Protection: | Yes |
|---|---|
| Product Name: | Ungroundable Anti Sift Anti Static Bulk Bags |
| Size: | 35 X 35 X 50 Inches |
Onion ventilated bulk bags with breathable polypropylene fabric , Jumbo Bags
| Product Name: | Ventilated Onion Bulk Bags |
|---|---|
| Material: | 100% Virgin PP |
| Uv Treatment: | Standard Of ASTM G 154-00 |

