All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ polypropylene material bulk bag ] match 464 Products.
Conductive FIBC The Practical and Durable Solution for Conductive Material Handling
| Lifting Style: | Forklift |
|---|---|
| Material: | Polypropylene |
| Type: | U Panel |
Anti Static Baffle Bag for Secure and Damage-Free Seeds Transportation
| Corner Loops: | 4 |
|---|---|
| Moistureproof: | Yes |
| Dustproof: | Yes |
Anti Static Baffle Bag The Perfect Packaging Solution for Your Business Needs
| Dustproof: | Yes |
|---|---|
| Size: | Customized |
| Baffle: | Yes |
Groundable Big Bag FIBC for Transport
| Material: | PP |
|---|---|
| Size Option: | 35*35'', 37*37'',39*39'' |
| Safety Ratio: | 5:1 And 6:1 |
Chemicals Industry PP Jumbo Bags with Anti Sift Feature
| Uv Resistant: | Yes |
|---|---|
| Material: | Polypropylene |
| Color: | White |
Blue Baffle Conductive Antistatic Bag for Sensitive Components
| Bottom Option: | Discharge Spout |
|---|---|
| Material: | Polypropylene |
| Top Option: | Filling Spout |
Customizable Baffle Bag The Perfect Choice for Safe and Product Transportation
| Lifting Capacity: | 1000kg |
|---|---|
| Static Resistance: | Yes |
| Material: | Polypropylene |
FIBC Plastic Polypropylene 1.5 Ton Pp Woven Big Bags 1000KG Super Sacks Jumbo Bag
| Color: | White |
|---|---|
| Print: | With Or No |
| Capacity: | 3000lbs |
FIBC Plastic Polypropylene 1.2 Ton Pp Woven Big Bags 1000KG Jumbo Bag Chemical
| Color: | White |
|---|---|
| Print: | With Or No |
| Capacity: | 3000lbs |
Four-Panel Industrial Polypropylene Big Bag FIBC For Pellets Transportation
| Product Name: | Panel Bag |
|---|---|
| Bottom Size: | 35*35’’, 39*39’’,41*41’’ |
| Color: | White, Black, Orange,Blue, |

