All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ polypropylene material bulk bag ] match 464 Products.
UN Big Bag with 1000kg Load Capacity Anti-static Coating and Cross Corner Loops for Secure Transportation
| Load Capacity: | 1000kg |
|---|---|
| Coating: | Anti-static |
| Capacity: | 1000kg |
Fertilizer Conductive UV Resistant Big Bag With Abrasion Resistance
| Material: | Conductive Fabric |
|---|---|
| Static Decay: | Less Than 0.5 Seconds |
| Resistance To Water: | Good |
Customized Conductive Big Bag for Maximum Protection and Durability
| Static Dissipation: | Yes |
|---|---|
| Capacity: | 4400lbs |
| Lifting Style: | Forklift |
Good Resistance to Water Antistatic Bags 1000kg with Well Sealing Strength
| Material: | Conductive Fabric |
|---|---|
| Resistance To Water: | Good |
| Stitch Strength: | Double Stitch |
Fertilizer Conductive Big Bag With Chemical Resistance And Water Resistance
| Resistance To Water: | Good |
|---|---|
| Color: | Black |
| Tear Strength: | Excellent |
Antistatic Bags 10^4-10^6 Ohm/sq Customized Size Excellent Abrasion Resistance
| Size: | Big |
|---|---|
| Resistance To UV: | Excellent |
| Resistance To Abrasion: | Excellent |
White Conductive Container Bag with 4400lbs Capacity and U Panel
| Top Style: | Open Top |
|---|---|
| Capacity: | 4400lbs |
| Type: | U Panel |
Conductive Fibc Bulk Big Jumbo Antistatic Bags 1000kg 1200kg For Chemical Package
| Loading Weight: | 2Ton |
|---|---|
| Bottom Option (Discharge): | Flat Bottom |
| Material: | Anti-static Pp Fabric |
Food Grade FIBC 1000kg SWL with 2 Lifting Loops and UV Treatment
| Feature: | Food Grade |
|---|---|
| Uv Treatment: | Standard ASTM G 154-00 |
| Bottom Option: | Discharge Spout, Flat Bottom, Conical Bottom |
Anti Static Jumbo Bags The Ultimate Protection for Bulk Material Handling Needs
| Uv Resistant: | Yes |
|---|---|
| Size: | 35 X 35 X 35 Inches |
| Coating: | Uncoated |

