All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ polypropylene material bulk bag ] match 464 Products.
Customizable Big Bag FIBC for Your Specific Packaging Requirements
| Size: | 90x90x100cm |
|---|---|
| Uv Protection: | Yes |
| Capacity: | 1000kg |
UV Resistant Customized Big Bag Sack ISO Certified
| Top: | Open/Filling/Duffle |
|---|---|
| Bottom: | Plain/Discharge/Spout |
| Safety Factor: | 5:1 |
Polypropylene Big Bag Sack Plain / Discharge / Spout Green Color
| Liner Material: | PE/PP |
|---|---|
| Size: | Customized |
| Lifting Loops: | 4/2/1 |
Customized 1000kg Anti Static Bags Abrasion Resistant Less Than 0.5S Static Decay
| Static Decay: | Less Than 0.5 Seconds |
|---|---|
| Material: | Conductive Fabric |
| Resistance To UV: | Excellent |
UN Big Bag The Perfect Solution for Heavy-Duty and Bulk Material Handling Needs
| Corner Loops: | 4 |
|---|---|
| Lifting Capacity: | 1000kg |
| Baffle: | Yes |
Customized Big Bag FIBC with PE PP Liner Material and Plain Discharge Spout for Versatile Applications
| Coating: | UV Resistant |
|---|---|
| Certificates: | ISO, SGS, Etc. |
| Bottom: | Plain/Discharge/Spout |
UN Certified Jumbo Big Bag FIBC for Easy Loading and Unloading
| Color: | White |
|---|---|
| Customizable: | Yes |
| Uv Protection: | Yes |
1 Ton Big Jumbo Bags with Abrasion Resistance Cold Resistance 10^4-10^6 Ohm/sq
| Surface Resistance: | 10^4-10^6 Ohm/sq |
|---|---|
| Tear Strength: | Excellent |
| Resistance To Abrasion: | Excellent |
Circular Groundable Container Liner Bags for Bulk Goods Storage and Transportation
| Printable: | Yes |
|---|---|
| Treatment: | UV Treated |
| Bottom Size: | 35*35'', 39*39'', 41*41'' |
Anti Sift PP Jumbo Bags with 4400lbs Capacity
| Size: | Customizable |
|---|---|
| Uv Protection: | Yes |
| Anti-Static: | Yes |

