All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ polypropylene material bulk bag ] match 464 Products.
Polypropylene One Tonne Bags Flexible Intermediate Bulk Containers
| Product Name: | Circular Big Bag |
|---|---|
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 Standard |
| Bag Height: | 80'' High |
Half Cross Corner 1T Open Top UN Certified Fibc Bulk Bags
| Material: | Polypropylene |
|---|---|
| Design: | Open Top |
| Capacity: | 1000KG (1 Ton) |
U Panel Industrial PP Bulk Bag FIBC Bulk Bag Big Bag With Cross Corner Loops
| Product Name: | Panel Bag |
|---|---|
| Bottom Size: | 35*35’’, 39*39’’,41*41’’ |
| Color: | SGS/CPTC |
Virgin Polypropylene 35X35" FIBC Food Grade Jumbo Bulk Bags
| Product Name: | Circular FIBC Big Bag |
|---|---|
| Capacity: | 2200lbs |
| Size Option: | 35*35'' |
Flap lid U-panel polypropylene 1 Tonne bags Flexible Intermediate Bulk Containers
| Product Name: | Flap Lid 1 Ton Bag |
|---|---|
| Loops: | Corner Loops |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Large Circular / Tubular FIBC White Gravel Bulk Bag OF Polypropylene
| Product Name: | Circular Big Bag |
|---|---|
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 Standard |
| Certificate: | SGS/CPTC |
Polypropylene Un Fibc Bags 3000KG With SGS Certification
| Size: | 90*90*110 Or Customized |
|---|---|
| Print: | With Or No |
| Loading Weight: | 500-3000KG |
Skirt Top U Panel UV Treated Industrial Bulk Bags For Sand / Cement / Soil
| Product Name: | U Panel Bag |
|---|---|
| Treatment: | UV Treated |
| Color: | White |
Tubular Top Bottom Polypropylene Conductive Big Bag Custom Logo
| Capacity: | 1320lbs |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Certificate: | NEL/SGS |
3000lbs UN certified bulk bags FIBC of polypropylene 6OZ to 7OZ , customized size
| Color: | White |
|---|---|
| Print: | With Or No |
| Capacity: | 3000lbs |

