All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ polypropylene material bulk bag ] match 464 Products.
Food Grade FIBC Bulk Bag 1000kg Capacity 6:1 Safety Ratio
| Feature: | Food Grade |
|---|---|
| Material: | 100% Virgin Polypropylene |
| Size: | 90x90x100cm, 95x95x110cm, 100x100x120cm |
1500kg Food Grade FIBC bulk Bag , PP Polypropylene Jumbo Bags
| Material: | 100% Virgin PP |
|---|---|
| Product Name: | Food Grade Big Bag |
| Certificate: | SGS/CPTC |
Virgin Woven Flexible Intermediate Bulk Fibc Jumbo Bulk Bags
| Capacity: | 3300lbs |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Certificate: | NEL/SGS |
Blue Anti Static Bulk Bags Conductive and Durable for All Your Storage Needs
| Capacity: | 4400 Lbs |
|---|---|
| Anti-Static: | Yes |
| Usage: | Chemicals, Powders, Granules |
Ungroundable Anti Static Bulk Bags for Chemical Distribution Solutions
| Size: | 35 X 35 X 35 Inches |
|---|---|
| Material: | Polypropylene |
| Capacity: | 4400 Lbs |
500kg Anti Static Bulk Bags Perfect for Storing and Shipping Various Materials
| Lifting Option: | 4 Corner Loops |
|---|---|
| Bottom Option: | Discharge Spout |
| Capacity: | 4400 Lbs |
U-Panel Color Printing Big Bag , Pp Super Sacks FIBC Bulk Bag 1500kg
| Product Name: | U Panel Bag |
|---|---|
| Treatment: | UV Treated |
| Color: | White, Black, Orange,Blue, |
Grey U-Panel Big FIBC UV Treated Polypropylene Bulk Bags With PE Liner
| Product Name: | U Panel Bag |
|---|---|
| Treatment: | UV Treated |
| Color: | Grey |
3000lbs Polypropylene 6OZ Un Certified Bulk Bags for IMDG
| Color: | White |
|---|---|
| Print: | With Or No |
| Capacity: | 3000lbs |
UN Approved Ventilated Bulk Bags For Transport Up To 3000LBS
| Size: | 6OZ |
|---|---|
| Moisture Barrier: | Yes |
| Reusable: | Yes |

