All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ type c big bulk bags ] match 170 Products.
500KG Groundable Jumbo Ventilated Bulk Bags Open Top Anti Static
| Capacity: | 500KG |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Certificate: | NEL/SGS |
Four Panel 600KG Agricultural Ventilated Bulk Bags Anti Static
| Capacity: | 600KG |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Certificate: | NEL/SGS |
3000lbs Polypropylene 6OZ Un Certified Bulk Bags for IMDG
| Color: | White |
|---|---|
| Print: | With Or No |
| Capacity: | 3000lbs |
CPTC Full Open Top 500KG Pp Bulk Bags , Fibc Jumbo Bags
| Product Name: | UN Big Bag |
|---|---|
| Material: | 100% Virgin PP |
| UV Treatment: | Standard ASTM G 154-00 |
1000kg Un Certified Bulk Bags Woven PP Laminated Fabric
| Material: | Woven PP |
|---|---|
| Product Name: | Big Bag With UN Certification |
| Safety Ratio: | 5:1 |
UN one Tonne bulk bag dangerous goods packing , one ton sand big bag
| Capacity: | 2200lbs |
|---|---|
| Safety Ratio: | 6:1 |
| Certificate: | SGS/CPTC |
Customised Four Loops UN style big jumbo bag 600kg OF virgin PP
| Print: | With Or No |
|---|---|
| Capacity: | 600kg |
| Safety Ratio: | 6:1 |
2200lbs storage dangerous goods UN Bulk Bags Flexible Intermediate Bulk Containers
| Uv Treatment: | Standard ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Color: | White |
| Print: | With Or No |
Custom Ventilated Bulk Bags , PP Woven Bag for Packing Firewood
| Product Name: | Upanel Bag |
|---|---|
| Bottom Size: | 35*35’’, 36*36’’,39*39", |
| Color: | White, Blue, |
Baffle TYPE D Anti Static PP Jumbo Bags Sift Proofing For Chemical Powders
| Color: | Blue |
|---|---|
| Material: | Anti Static Fabric |
| Product Name: | Type-D Baffle Bag |

