All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ type c big bulk bags ] match 175 Products.
UV Treated Type C One Tonne Polypropylene Fibc Bulk Bag
| Product Name: | PET Big Bag |
|---|---|
| Bottom Size: | 37*37’ |
| Color: | As Above Picture |
UN One Tonne Bulk Bag Dangerous Goods Packing One Ton Sand Big Bag
| Capacity: | 2200lbs |
|---|---|
| Safety Ratio: | 6:1 |
| Certificate: | SGS/CPTC |
U-Panel Color Printing Big Bag , Pp Super Sacks FIBC Bulk Bag 1500kg
| Product Name: | U Panel Bag |
|---|---|
| Treatment: | UV Treated |
| Color: | White, Black, Orange,Blue, |
Grey U-Panel Big FIBC UV Treated Polypropylene Bulk Bags With PE Liner
| Product Name: | U Panel Bag |
|---|---|
| Treatment: | UV Treated |
| Color: | Grey |
1500kg Food Grade FIBC bulk Bag , PP Polypropylene Jumbo Bags
| Material: | 100% Virgin PP |
|---|---|
| Product Name: | Food Grade Big Bag |
| Certificate: | SGS/CPTC |
Baffle Conductive Industrial Bulk Bags Anti - Sifting For Flammable Goods
| Certificate: | NEL/SGS |
|---|---|
| Ability: | Anti-static Anti-sifting |
| Material: | Anti-static Pp Fabric |
3000lbs UN certified bulk bags FIBC of polypropylene 6OZ to 7OZ , customized size
| Color: | White |
|---|---|
| Print: | With Or No |
| Capacity: | 3000lbs |
PP Flat Bottom UN Chemical Fibc Big Jumbo Bag 2750lbs 6-1 safety ratio
| Material: | 100% Virgin PP |
|---|---|
| Product Name: | Big Bag With UN Certification |
| Safety Ratio: | 6:1 |
1000kg Anti Static Emptying Un Rated Bulk Bags Customized Bottom
| Bottom Option (Discharge): | Customized |
|---|---|
| Loading Weight: | 500-3000kg |
| Product Name: | 100% Virgin PP |
Skirt Top U Panel UV Treated Industrial Bulk Bags For Sand / Cement / Soil
| Product Name: | U Panel Bag |
|---|---|
| Treatment: | UV Treated |
| Color: | White |

