All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ type c conductive big bag ] match 106 Products.
Polypropylene Groundable Conductive Big Bags Anti Static
| Capacity: | 800KG |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Certificate: | NEL/SGS |
1 Ton Super Sack Conductive Big Bag With HDPE Liner
| Certificate: | NEL/SGS |
|---|---|
| Feature: | Breathable |
| Material: | 100% Polypropylene |
Baffle Conductive Big Bag Industrial Bulk Bags Anti - Sifting Goods FIBC
| Certificate: | NEL/SGS |
|---|---|
| Ability: | Anti-static Anti-sifting |
| Material: | Anti-static Pp Fabric |
Coated 1100lbs Anti Static Fibc Conductive Big Bag
| Certificate: | NEL/SGS |
|---|---|
| Ability: | Anti-static Anti-sifting |
| Material: | Anti-static Pp Fabric |
Tubular Top Bottom Polypropylene Conductive Big Bag Custom Logo
| Capacity: | 1320lbs |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Certificate: | NEL/SGS |
NEL Certificate 4 Panel Conductive Big Bag with corner baffles
| Capacity: | 3300lbs |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Certificate: | NEL/SGS |
500kg Type C Chemical Powder Conductive Big Bag
| Capacity: | 3300lbs |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Certificate: | NEL/SGS |
1320 Lbs Capacity Conductive Big Bag Form - Fitted / Bottom Sealed Liner
| Capacity: | 1320lbs |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Certificate: | NEL/SGS |
Non - Groundable Conductive Big Bag 500kg For Dangerous Flammable Powders
| Product Name: | Non-grounded big Bag |
|---|---|
| Material: | Anti-static Pp Fabric |
| Ability: | Anti-static |
1 Ton Conductive Big Bag Groundable For Anti - Static Pp Fabric , 5-1 Safety Factor
| Capacity: | 2200lbs |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Material: | Anti-static Pp Fabric |

