All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ un fibc ] match 488 Products.
U Panel Shaped FIBC 4 Panel Printed BOPP Plastic Bags Full open top
| Product Name: | BOPP Laminated Bag |
|---|---|
| Material: | BOPP Printed Film Plus PP |
| Color: | 6 Colors For The BOPP Film |
1500kg PP Jumbo Fibc 4 Loops Un Certified Bulk Bags
| Capacity: | 600KG |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Certificate: | NEL/SGS |
UN Big Bag FIBC Bulk Bag with Duffle Top Filling Spout Double Chain Stitching and White Color for Secure Bulk Transport
| Usage: | Transportation/Storage |
|---|---|
| Logo: | Accept Customized Logo Printing |
| Baffle: | Yes |
Safety Blue / White / Black Big Bag FIBC , UV Treated 2200 LBS Fibc Bulk Bags
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Bulk Bag |
| Capacity: | 2200lbs |
SGS Iris Discharge Spout 5.5OZ Coated PP Jumbo Fibc Bulk Bags
| Capacity: | 3300lbs |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Certificate: | NEL/SGS |
120CFT 3" Corner Loops Big Bag FIBC Jumbo Bags Uncoated With PE Liner
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Bulk Bag |
| Capacity: | 2200lbs |
1000kg Capacity Jumbo Square Bottom Big Bag FIBC with half cross corner
| Print: | Three Colors At Most On One Panel |
|---|---|
| Capacity: | 1000kg |
| Safety Ratio: | 5:1 |
UV Treated Type C One Tonne Polypropylene Fibc Bulk Bag
| Product Name: | PET Big Bag |
|---|---|
| Bottom Size: | 37*37’ |
| Color: | As Above Picture |
1 Ton UN FIBC U - Panel Duffle Top Virgin PP Woven Big Fibc Bulk Bag
| Product Name: | 1 Ton U-panel Bag |
|---|---|
| Loops: | Corner Loops |
| Safety Ratio: | 5:1 |
SGS/CPTC Bulk PP Jumbo Bag Big Bag FIBC 2200LBS For Activated Carbon
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Bulk Bag |
| Capacity: | 2205lbs |

