All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ un fibc ] match 488 Products.
1 Cubic Meter UV Treated Circular FIBC Big Bag With Flat Bottom , SGS CPTC
| Product Name: | Circular Big Bag |
|---|---|
| Size Option: | 35*35'', 37*37'',39*39'' |
| Certificate: | SGS/CPTC |
Circular / Tubular Half Cross Corner PP Woven Big Bag FIBC With Stevodore Strape
| Product Name: | Circular Big Bag |
|---|---|
| Certificate: | SGS/CPTC |
| Capacity: | 2200lbs |
Industrial Packaging 1 Tonne Bulk Bags , UV Treatment Flexible Intermediate Bulk Containers Fibc
| Product Name: | Circular Big Bag |
|---|---|
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 Standard |
| Certificate: | SGS/CPTC |
Coal Tar Pitch Lumps Big Bag FIBC 2200LBS With Cross Corner Or Corner Loops
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Bulk Bag |
| Capacity: | 2200lbs |
PP Woven Circular 2205 lbs Big Bag FIBC For Packaging PTA Granule / EVA Pellets
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Bulk Bag |
| Capacity: | 2205lbs |
1.5 Tons 4 Panel Baffle Big FIBC Bulk Bag Blue / Orange Color For Loading
| Product Name: | Circular Big Bag |
|---|---|
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 Standard |
| Lifting Loops: | Fully Belted |
38X38" 800KG fibc flexible intermediate bulk container bags
| Capacity: | 800KG |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Certificate: | NEL/SGS |
Coated 1100lbs Anti Static Fibc Conductive Big Bag
| Certificate: | NEL/SGS |
|---|---|
| Ability: | Anti-static Anti-sifting |
| Material: | Anti-static Pp Fabric |
1320LBS Bottom Sealed Conductive FIBC , Un Certified Bulk Bags
| Capacity: | 1320lbs |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Certificate: | NEL/SGS |
Fibc Baffle Antistatic Bag For Efficient And Safe Storage Of Sensitive Goods
| Product Name: | Ungroundable Anti Sift Anti Static Bulk Bags |
|---|---|
| Grounding Strap: | No |
| Moistureproof: | Yes |

