All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ un fibc ] match 488 Products.
Storage Dyes Flammable Chemical Products FIBC Jumbo Bag Conductive
| Capacity: | 500kgs |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Product Name: | Grounded Big Bag |
Flammable Goods Bulk Packing Conductive Fibc U - Panel TYPE C
| Capacity: | 3300lbs |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Certificate: | NEL/SGS |
Conductive Fibc NEL/SGS TYPE C Bag , Anti Static Bags Flammable Goods Bulk Packing
| Capacity: | 3300lbs |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Certificate: | NEL/SGS |
Blue Sift - Proofing Big Bag FIBC PP Woven Circular Jumbo Bags With Square Bottom
| Print: | Three Colors At Most On One Panel |
|---|---|
| Capacity: | 1000kg |
| Safety Ratio: | 5:1 |
35x35" PP Bulk Bag / Chemical Big Bag FIBC For Chemicals Goods
| Contruction: | Circular |
|---|---|
| Capacity: | 2200lbs To 3000lbs |
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
Big Bag FIBC The Perfect Packaging Solution for Your Heavy Duty and High Capacity Products
| Uv Protection: | Yes |
|---|---|
| Usage: | Transportation And Storage Of Bulk Materials |
| Top Option: | Filling Spout |
Customizable Big Bag FIBC for Your Specific Packaging Requirements
| Size: | 90x90x100cm |
|---|---|
| Uv Protection: | Yes |
| Capacity: | 1000kg |
Polypropylene Big Bag Sack Plain / Discharge / Spout Green Color
| Liner Material: | PE/PP |
|---|---|
| Size: | Customized |
| Lifting Loops: | 4/2/1 |
UV Resistant Coating Fibc Bulk Bag for Polypropylene Material in Customized Sizes
| Certificates: | ISO, SGS, Etc. |
|---|---|
| Liner Material: | PE/PP |
| Label: | Yes |
Customizable Big Bag FIBC with 4/2/1 Lifting Loops and Durable PE/PP Liner Material
| Safety Factor: | 5:1 |
|---|---|
| Lifting Loops: | 4/2/1 |
| MOQ: | 500pcs |

