All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ uv stabilization fibc bulk bag ] match 266 Products.
Industrial Polypropylene Fibc Bulk Bag With Liner & Printing
| Lifting Capacity: | 500-2500kg |
|---|---|
| MOQ: | 500pcs |
| Material: | Polypropylene |
UV Treated Type C One Tonne Polypropylene Fibc Bulk Bag
| Product Name: | PET Big Bag |
|---|---|
| Bottom Size: | 37*37’ |
| Color: | As Above Picture |
Industrial Packaging 1 Tonne Bulk Bags , UV Treatment Flexible Intermediate Bulk Containers Fibc
| Product Name: | Circular Big Bag |
|---|---|
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 Standard |
| Certificate: | SGS/CPTC |
Tall Red Firewood Ventilated Mesh FIBC Bulk Bag With Corner Loops 2202 Lbs
| Product Name: | Tall Red Ventilated Firewood FIBC Bags |
|---|---|
| Lifting Loops: | Side-seam Loops |
| Uv Treatment: | Standard Of ASTM G 154-00 |
SGS Approval Cross Corner FIBC Bulk Bag 2500 LBS Capacity Circular Big Bag Sack
| Product Name: | Circular Big Bag |
|---|---|
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 Standard |
| Lifting Loops: | Fully Belted |
SGS Iris Discharge Spout 5.5OZ Coated PP Jumbo Fibc Bulk Bags
| Capacity: | 3300lbs |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Certificate: | NEL/SGS |
1.5 Tons 4 Panel Baffle Big FIBC Bulk Bag Blue / Orange Color For Loading
| Product Name: | Circular Big Bag |
|---|---|
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 Standard |
| Lifting Loops: | Fully Belted |
Food Grade FIBC Bulk Bag 2205lbs Capacity for Food Transport
| Capacity: | 2205lbs |
|---|---|
| Top Option: | Filling Spout, Duffle Top, Open Top |
| Uv Standard: | ASTM G 154-00 |
Customized Fibc Bulk Bag With Label & Liner
| Color: | White, Blue, Green, Etc. |
|---|---|
| MOQ: | 500pcs |
| Size: | Customized |
Food Grade FIBC Bulk Bag 1000kg Capacity 5:1 Safety Ratio
| Material: | 100% Virgin Polypropylene |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 And 6:1 |
| Uv Treatment: | Standard ASTM G 154-00 |

