All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ uv stabilization fibc bulk bag ] match 266 Products.
Food Grade FIBC Bulk Bag 2205lbs Capacity with Filling Spout
| Capacity: | 2205lbs |
|---|---|
| Swl: | 500kg, 1000kg, 1500kg |
| Sf: | 5:1, 6:1, |
UN Big Bag FIBC Bulk Bag with Blue Loop Color Filling Spout and Double Chain Stitching
| Static Protection: | Yes |
|---|---|
| Use: | Tote Handbag-sports Sling Lugage |
| Top: | Filling Spout |
Half Cross Corner 1T Open Top UN Certified Fibc Bulk Bags
| Material: | Polypropylene |
|---|---|
| Design: | Open Top |
| Capacity: | 1000KG (1 Ton) |
White PP Woven Big Bag FIBC Super Sack Bulk Bag 35'' X 35'' X 47''
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Bulk Bag |
| Capacity: | 2205lbs |
Chemicals New PP Material Big Bag FIBC Ton Bulk Bag 2205lbs
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Bulk Bag |
| Capacity: | 2205lbs |
1 Tonne Circular FIBC Big Bag Sack With Stevedore Straps 100% Virgin Polypropylene
| Product Name: | Circular FIBC Big Bag |
|---|---|
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 Standard |
| Certificate: | SGS/CPTC |
Circular FIBC Big Bag 100% Virgin Polypropylene 1 Tonne Jumbo Bag
| Product Name: | Circular FIBC Big Bag |
|---|---|
| Capacity: | 2200lbs |
| Size Option: | 35*35'' |
4 Mil UV Stabilization 6OZ Big Bag FIBC Durable Solution for Industrial Packaging
| Uv Protection: | Yes |
|---|---|
| Moisture Proof: | Yes |
| Dust Proof: | Yes |
Daffle Fibc Jumbo Bulk Bags UV Treated BOPP Printing
| Product Name: | Type C Conductive Bag |
|---|---|
| Bottom Size: | 39*39’’,41*41’’ |
| Color: | White |
2200LBS U-Panel Sand / Cement / Soil FIBC Jumbo Bag , 5-1 Safety Factor
| Product Name: | U Panel Bag |
|---|---|
| Treatment: | UV Treated |
| Color: | White |

