All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ uv stabilization fibc bulk bag ] match 266 Products.
Chemicals PP Material Big Flexible Intermediate Bulk Containers
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Bulk Bag |
| Capacity: | 2205lbs |
Jumbo Conductive Cement Bag 35 X 35 X 36'' 2200 LBS With Stat Petal
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Bulk Bag |
| Capacity: | 2205lbs |
Flexible Intermediate Bulk Containers U Panel Body For 1000kg Corner Loops
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Bulk Bag |
| Capacity: | 2205lbs |
Potato ventilated bulk bags 1.5tonne , red breathable PP fabric FIBC Bags
| Product Name: | Ventilated Potato Bulk Bags |
|---|---|
| Material: | 100% Virgin PP |
| Uv Treatment: | Standard Of ASTM G 154-00 |
Food Grade IBC Bulk Bags with SGS Certification and 2500 LBS Capacity
| Safety Factor: | 5:1 |
|---|---|
| Weight: | 1.5kg |
| Bottom Option: | Discharge Spout |
White / Black PP 1 Ton Jumbo Bag With UV Stabilization 90x90x120cm
| Product Name: | Upanel Bag |
|---|---|
| Bottom Size: | 35*35’’, 36*36’’,39*39", |
| Color: | White, Blue, Black |
Dangerous chemical powder 500kg anti static bulk bags CROHMIQ blue
| Product Name: | Type D Bag |
|---|---|
| Color: | CROHMIQ Blue |
| Material: | CROHMIQ Fabric |
Dissipative FIBC anti static bulk bags CROHMIQ blue / white for dangerous chemical powder
| Material: | CROHMIQ White Or Blue |
|---|---|
| Color: | CROHMIQ White Or Blue |
| Product Name: | CROHMIQ Bag |
Anti static CROHMIQ blue / white FIBC 1 Tonne Bulk Bags dissipative with no grounding
| Product Name: | Type-D Bag |
|---|---|
| Material: | CROHMIQ Fabric |
| Color: | CROHMIQ Blue Or White |

