All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ 1000kg un bulk bags ] match 121 Products.
Blue Anti Static Bulk Bags for 1000kg Load Capacity Manufactured
| Coating: | Uncoated |
|---|---|
| Certifications: | UN Certified, FDA Approved |
| Top Option: | Filling Spout |
Transportation / Storage UN Big Bag With Duffle Top Filling Spout And Cross Corner Loops
| Corner Loops: | 4 |
|---|---|
| Use: | Tote Handbag-sports Sling Lugage |
| Stitching: | Double Chain |
UV Stabilization 1 Tonne FIBC Bulk Bag for Pharmaceutical Products
| Material: | Polypropylene |
|---|---|
| Customizable: | Yes |
| Moisture Proof: | Yes |
UN Big Bag with 4 Corner Loops and 1000kg Capacity
| Usage: | Transportation/Storage |
|---|---|
| Use: | Tote Handbag-sports Sling Lugage |
| Logo: | Accept Customized Logo Printing |
Big Bulk Pp Sack 1000kg FIBC Jumbo Bag For Cement
| Bottom Option (Discharge): | Customized |
|---|---|
| Loading Weight: | 500-3000kg |
| Product Name: | 100% Virgin PP |
2 Ton Polypropylene Ventilated Breathable Baffle Bulk Bag Chemical / UV Resistant
| Surface Resistance: | 10^4-10^6 Ohm/sq |
|---|---|
| Stitch Strength: | Double Stitch |
| Size: | Big |
500kg Anti Static Bulk Bags Perfect for Storing and Shipping Various Materials
| Lifting Option: | 4 Corner Loops |
|---|---|
| Bottom Option: | Discharge Spout |
| Capacity: | 4400 Lbs |
Anti - Static Sand Cement Bulk PP Woven Big Bag 4 Cross Corner Loop
| Print: | With Or No |
|---|---|
| Capacity: | 1000kg |
| Safety Ratio: | 5:1 |
UN Big Bag The Perfect Solution for Heavy-Duty and Bulk Material Handling Needs
| Corner Loops: | 4 |
|---|---|
| Lifting Capacity: | 1000kg |
| Baffle: | Yes |
Half Cross Corner 1T Open Top UN Certified Fibc Bulk Bags
| Material: | Polypropylene |
|---|---|
| Design: | Open Top |
| Capacity: | 1000KG (1 Ton) |

