All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ 1000kg un bulk bags ] match 121 Products.
Anti Sifting Un Certified Bulk Bags for Heavy Duty Transport Solutions
| Moisture Proof: | Yes |
|---|---|
| Weight: | 1.5kg |
| Customizable: | Yes |
Durable UN Big Bag With White Color Baffle And Filling Spout Duffle Top For Packaging Needs
| Corner Loops: | 4 |
|---|---|
| Filling Spout: | Duffle Top |
| Static Protection: | Yes |
2 Ton Polypropylene Ventilated Breathable Baffle Bulk Bag With Excellent Chemical Resistance And Conductive Fabric
| Sealing Strength: | Well |
|---|---|
| Stitch Strength: | Double Stitch |
| Resistance To Water: | Good |
2000kgs Ventilated Multifunctional UN Big Bag With Print
| Material: | 100% Virgin PP |
|---|---|
| Product Name: | Big Bag With UN Certification |
| Safety Ratio: | 6:1 |
Black / Grey U Panel Bulk Big Bag FIBC Cross Corner For 1000KGS
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Bulk Bag |
| Capacity: | 2205lbs |
Flexible Intermediate Bulk Containers U Panel Body For 1000kg Corner Loops
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Bulk Bag |
| Capacity: | 2205lbs |
Woven Polypropylene Bags One Tonne Bags 10'' High 14 D X 18''H
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Bulk Bag |
| Capacity: | 2205lbs |
White Black Grey Woven Big Bag FIBC Innovative Tubular Body Design
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Bulk Bag |
| Capacity: | 2205lbs |
Flexible Intermediate Bulk Containers/ PP Woven Jumbo Bags FIBC with 1000kg capacity
| Print: | With Or No |
|---|---|
| Capacity: | 1000kg |
| Safety Ratio: | 5:1 |
UN Certified Jumbo Big Bag FIBC for Easy Loading and Unloading
| Color: | White |
|---|---|
| Customizable: | Yes |
| Uv Protection: | Yes |

