All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ 1000kg un bulk bags ] match 121 Products.
Food Grade IBC Bulk Bags with SGS Certification and 2500 LBS Capacity
| Safety Factor: | 5:1 |
|---|---|
| Weight: | 1.5kg |
| Bottom Option: | Discharge Spout |
UN Big Bag with Duffle Top Filling Spout, Baffle for Load Stability, and Cross Corner Loops for Secure Handling
| Usage: | Transportation/Storage |
|---|---|
| Filling Spout: | Duffle Top |
| Baffle: | Yes |
White UN Big Bag with Customized Logo Printing for Secure Transportation and Storage
| Baffle: | Yes |
|---|---|
| Usage: | Transportation/Storage |
| Top: | Filling Spout |
1000kg Un Certified Bulk Bags Woven PP Laminated Fabric
| Material: | Woven PP |
|---|---|
| Product Name: | Big Bag With UN Certification |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Anti-static UN Big Bag with Duffle Top Spout 1000kg Capacity
| Coating: | Anti-static |
|---|---|
| Baffle: | Yes |
| Use: | Tote Handbag-sports Sling Lugage |
UN Big Bag 1000kg Capacity with Cross Corner Loops and Blue Loops
| Usage: | Transportation/Storage |
|---|---|
| Coating: | Anti-static |
| Logo: | Accept Customized Logo Printing |
White Conductive UN Big Bag with Blue Cross Corner Loops 1000kg
| Corner Loops: | 4 |
|---|---|
| Loop Color: | Blue |
| Loops: | Cross Corner |
SGS Approved Jumbo Bulk Bags for Heavy Load Capacity and Durability
| Safety Factor: | 5:1 |
|---|---|
| Capacity: | 1000kg |
| Material: | Polypropylene |
Anti Static UN Big Bag with 6mil Thickness for Bulk Material Packaging and Transport
| Safety Factor: | 5:1 |
|---|---|
| Size: | 90x90x120cm |
| Type: | Circular |
6mil Thickness Ventilated Bulk Bags with UV Stabilization
| Dust Proof: | Yes |
|---|---|
| Top Option: | Filling Spout |
| Color: | White |

