All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ 1000kg un bulk bags ] match 121 Products.
1000kg TYPE D Anti Static Bags The Ultimate Solution for Safe Packaging
| Coating: | Uncoated |
|---|---|
| Uv Resistant: | Yes |
| Size: | 35 X 35 X 35 Inches |
FIBC Plastic Polypropylene 1.5 Ton Pp Woven Big Bags 1000KG Super Sacks Jumbo Bag
| Color: | White |
|---|---|
| Print: | With Or No |
| Capacity: | 3000lbs |
Bulk Packaging PP Ibc Plastic Containers , One Ton Flexible Container Bag
| Print: | With Or No |
|---|---|
| Capacity: | 1000kg |
| Safety Ratio: | 5:1 |
PP Woven Big Bulk Big Bag FIBC for Rice and food grade Jumbo bag
| Print: | With Or No |
|---|---|
| Capacity: | 1000kg |
| Safety Ratio: | 5:1 |
PP FIBC Coated and Uncoated 1 Tonne Bags for ADR RID and IMDG Transportation
| Print: | With Or No |
|---|---|
| Capacity: | 1000kg |
| Safety Ratio: | 5:1 |
1000kg Capacity Jumbo Square Bottom Big Bag FIBC with half cross corner
| Print: | Three Colors At Most On One Panel |
|---|---|
| Capacity: | 1000kg |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Circular / Tubular Half Cross Corner PP Woven Big Bag FIBC Super Sack
| Product Name: | Circular Big Bag |
|---|---|
| Certificate: | SGS/CPTC |
| Capacity: | 2200lbs |
Blue Sift - Proofing Big Bag FIBC PP Woven Circular Jumbo Bags With Square Bottom
| Print: | Three Colors At Most On One Panel |
|---|---|
| Capacity: | 1000kg |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Customized 1000kg Anti Static Bags Abrasion Resistant Less Than 0.5S Static Decay
| Static Decay: | Less Than 0.5 Seconds |
|---|---|
| Material: | Conductive Fabric |
| Resistance To UV: | Excellent |
1000kg Antistatic Bags Customized Size with Good Cold Resistance
| Features: | Durable, Reusable, Eco-friendly |
|---|---|
| Resistance To Chemical: | Excellent |
| Color: | Black |

