All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ 1000kgs big bag container ] match 109 Products.
FIBC 100% Pure Pp Material Ton Bag , Jumbo Plastic Bag With Baffle
| Color: | White, |
|---|---|
| Material: | PP |
| Construction: | Upanel |
Half Cross Corner 1T Open Top UN Certified Fibc Bulk Bags
| Material: | Polypropylene |
|---|---|
| Design: | Open Top |
| Capacity: | 1000KG (1 Ton) |
Food Grade FIBC Conical Bottom Bag 2205lbs UV ASTM G154-00
| Uv Standard: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Lifting Loops: | 2, 4, 6 |
| Capacity: | 2205lbs |
Food Grade FIBC Bulk Bag with UV Treatment ASTM G 154-00
| Material: | 100% Virgin Polypropylene |
|---|---|
| Uv Treatment: | Standard ASTM G 154-00 |
| Swl: | 500kg, 1000kg, 1500kg |
Food Grade FIBC Bulk Bag ASTM G 154-00 UV Standard 100% Virgin Polypropylene
| Swl: | 500kg, 1000kg, 1500kg |
|---|---|
| Feature: | Food Grade |
| Bottom Size: | 35*35’’, 36*36’’, |
6mil Thickness Ventilated Bulk Bags with UV Stabilization
| Dust Proof: | Yes |
|---|---|
| Top Option: | Filling Spout |
| Color: | White |
2200lbs Un Bulk Bags Strong and Durable for Heavy Duty Packaging
| Top Option: | Filling Spout |
|---|---|
| Lifting Loops: | 4 |
| Un Certification: | UN Certified |
Food Grade FIBC 1000kg SWL with 2 Lifting Loops and UV Treatment
| Feature: | Food Grade |
|---|---|
| Uv Treatment: | Standard ASTM G 154-00 |
| Bottom Option: | Discharge Spout, Flat Bottom, Conical Bottom |
1 Ton Big Jumbo Bags with Abrasion Resistance Cold Resistance 10^4-10^6 Ohm/sq
| Surface Resistance: | 10^4-10^6 Ohm/sq |
|---|---|
| Tear Strength: | Excellent |
| Resistance To Abrasion: | Excellent |
Grey PP Fabric 1000KGS 4 Panel Big Jumbo Bags For Transportation Storage Seeds
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | 2200lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |

