All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ anti static coating fibc bulk bag ] match 120 Products.
white 39x39" 4400lbs Conductive Big Bag For Flammable Material
| Product Name: | Type C Conductive Bag |
|---|---|
| Bottom Size: | 39*39",41*41’’ |
| Color: | White |
One Ton Bulk Bag with CROHMIQ Fabric High-Efficiency UN Big Bag
| Uv Protection: | Yes |
|---|---|
| Safety Factor: | 5:1 |
| Load Capacity: | 1000kg |
White / Black PP 1 Ton Jumbo Bag With UV Stabilization 90x90x120cm
| Product Name: | Upanel Bag |
|---|---|
| Bottom Size: | 35*35’’, 36*36’’,39*39", |
| Color: | White, Blue, Black |
Conductive groundable big bags FIBC for dyes chemical powders flammable goods
| Product Name: | Grounded Conductive Big Bag |
|---|---|
| Ability: | Anti-static |
| Material: | Anti-static Pp Fabric |
Flammable Goods Bulk Packing Conductive Fibc U - Panel TYPE C
| Capacity: | 3300lbs |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Certificate: | NEL/SGS |
Polypropylene Groundable Conductive Big Bags Flexible Intermediate Bulk Containers
| Capacity: | 800KG |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Certificate: | NEL/SGS |
Non - Groundable Conductive Big Bag 500kg For Dangerous Flammable Powders
| Product Name: | Non-grounded big Bag |
|---|---|
| Material: | Anti-static Pp Fabric |
| Ability: | Anti-static |
Flammable Goods Conductive Big Bag 4400lbs Capacity
| Product Name: | Grounded Conductive Big Bag |
|---|---|
| Ability: | Anti-static |
| Material: | Anti-static Pp Fabric |
Double Chain Stitching UN Big Bag with Baffle and 1000kg Capacity for Industrial Bulk Transport
| Baffle: | Yes |
|---|---|
| Stitching: | Double Chain |
| Top: | Filling Spout |
White UN Big Bag FIBC with 1000kg Load Capacity Filling Spout and Customized Logo Printing
| Static Protection: | Yes |
|---|---|
| Color: | White |
| Load Capacity: | 1000kg |

