All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ flammable goods conductive big bag ] match 61 Products.
Tubular Top Bottom Polypropylene Conductive Big Bag Custom Logo
| Capacity: | 1320lbs |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Certificate: | NEL/SGS |
Conductive Big Bag The Perfect Solution for Conductive Material Handling and Storage
| Static Dissipation: | Yes |
|---|---|
| Type: | U Panel |
| Conductivity: | Conductive |
Cold Resistant Conductive Big Bag Customized for Your Packaging Requirements
| Liner: | None |
|---|---|
| Type: | U Panel |
| Bottom Style: | Flat Bottom |
Conductive Big Bag The Perfect Solution For Conductive Material Handling And Storage
| Static Dissipation: | Yes |
|---|---|
| Type: | U Panel |
| Conductivity: | Conductive |
Customized Conductive Big Bag for Maximum Protection and Durability
| Static Dissipation: | Yes |
|---|---|
| Capacity: | 4400lbs |
| Lifting Style: | Forklift |
Customized Cold Resistant Conductive Big Bag for Supply Chain Management
| Loop Style: | Cross Corner |
|---|---|
| Waterproof: | Yes |
| Capacity: | 4400lbs |
Non - Groundable Conductive Big Bag 500kg For Dangerous Flammable Powders
| Product Name: | Non-grounded big Bag |
|---|---|
| Material: | Anti-static Pp Fabric |
| Ability: | Anti-static |
Four - Panel 600KG Conductive Big Bag , White Polypropylene Big Bulk Bag
| Capacity: | 600KG |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Certificate: | NEL/SGS |
White Conductive Big Bags , Fibc Big Bags Preventing Combustion And Explosion
| Capacity: | 800KG |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Certificate: | NEL/SGS |
1 Ton Conductive Big Bag Groundable For Anti - Static Pp Fabric , 5-1 Safety Factor
| Capacity: | 2200lbs |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Material: | Anti-static Pp Fabric |

