All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ flammable goods conductive big bag ] match 61 Products.
UN Big Bag FIBC Big Bag with Top Filling Spout for Tote Handbag and Sports Sling Luggage
| Load Capacity: | 1000kg |
|---|---|
| Static Protection: | Yes |
| Corner Loops: | 4 |
Transport Big Bag FIBC 6OZ Fabric for Safe and Durable Transport
| Safety Factor: | 5:1 |
|---|---|
| Uv Protection: | Yes |
| Usage: | Transportation And Storage Of Bulk Materials |
500KG TYPE C groundable conductive big baffle bags for dry flammable goods
| Capacity: | 500KG |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Certificate: | NEL/SGS |
Storage Dyes Flammable Chemical Products FIBC Jumbo Bag Conductive
| Capacity: | 500kgs |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Product Name: | Grounded Big Bag |
Big Bag FIBC The Perfect Packaging Solution for Your Heavy Duty and High Capacity Products
| Uv Protection: | Yes |
|---|---|
| Usage: | Transportation And Storage Of Bulk Materials |
| Top Option: | Filling Spout |
SGS Iris Discharge Spout 5.5OZ Coated PP Jumbo Fibc Bulk Bags
| Capacity: | 3300lbs |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Certificate: | NEL/SGS |
500KG Groundable Jumbo Ventilated Bulk Bags Open Top Anti Static
| Capacity: | 500KG |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Certificate: | NEL/SGS |
Four Panel 600KG Agricultural Ventilated Bulk Bags Anti Static
| Capacity: | 600KG |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Certificate: | NEL/SGS |
1320LBS Bottom Sealed Conductive FIBC , Un Certified Bulk Bags
| Capacity: | 1320lbs |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Certificate: | NEL/SGS |
1000KG TYPE C FIBC Plastic Waterproof Big Bulk Bags
| Capacity: | 1000KG |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Certificate: | NEL/SGS |

