All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ flexible intermediate bulk bag ] match 181 Products.
Customizable And Durable Big Bag FIBC For Bulk Material Storage
| Dust Proof: | Yes |
|---|---|
| Color: | White |
| Uv Protection: | Yes |
Groundable Big Bag FIBC for Transport
| Material: | PP |
|---|---|
| Size Option: | 35*35'', 37*37'',39*39'' |
| Safety Ratio: | 5:1 And 6:1 |
4 Mil Big Bag FIBC for Bulk Loading and Anti Sifting Requirements
| Safety Factor: | 5:1 |
|---|---|
| Color: | White |
| Moisture Proof: | Yes |
Cube jumbo storage bags FIBC for flour carbons chemical powders
| Product Name: | Baffle Bag |
|---|---|
| Material: | 100% Virgin PP |
| UV Standard: | ASTM G 154-00 |
Flour / carbons 1 tonne big baffle bag , 2200lbs capacity 1 ton Jumbo Bags
| Color: | Yellow |
|---|---|
| Capacity: | 2200lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Virgin PP 4-Panel baffle bag for the transportation / storage bulk goods
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | 2860lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Black PP woven baffle bag / Q bag FIBC for powder flour carbons chemical powders
| Product Name: | Baffle Bag |
|---|---|
| Material: | 100% Virgin PP |
| UV Standard: | ASTM G 154-00 |
2860lbs 4 Panel Food Grade Fibc Jumbo Bags 6OZ Uncoated Polypropylene
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | 2860lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
PP Fabric Cross Corner Baffle Bag FIBC for Seeds Storage and Transport
| Color: | Customized |
|---|---|
| Size: | Customized |
| Stitching: | Reinforced |
Cross Corner 2205 Lbs Baffle Bag for Heavy Duty Industrial Applications
| Printing: | Customized |
|---|---|
| Name: | PP Fabric 4 Panel Baffle Bag |
| Size: | Customized |

