All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ flexible intermediate bulk bag ] match 189 Products.
Baffle square cube bag stock for flour carbons chemical powders shipping
| Capacity: | Up To 3300lbs |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Material: | 100% Virgin PP |
Transportation grains / granules baffle big bag , Volume 20 to 115 cubic feet
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | 3300lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
PP polypropylene 1250KGS 4-Panel baffle bag for transportation / storage seeds
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | 2750lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Agricultural Packing granules / pellets big bag FIBC with stevedore strap
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | 2200lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
1000KGS tall 4-Panel baffle bag 100% virgin PP for granules packing
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | 2200lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Powder packing 4-Panel baffle bag 1000KGS OF 100% virgin green PP fabric
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | 2200lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
500KG TYPE C groundable conductive big baffle bags for dry flammable goods
| Capacity: | 500KG |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Certificate: | NEL/SGS |

