All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ flexible intermediate bulk bag ] match 181 Products.
Anti Static UN Big Bag with 6mil Thickness for Bulk Material Packaging and Transport
| Safety Factor: | 5:1 |
|---|---|
| Size: | 90x90x120cm |
| Type: | Circular |
One Ton Bulk Bag with CROHMIQ Fabric High-Efficiency UN Big Bag
| Uv Protection: | Yes |
|---|---|
| Safety Factor: | 5:1 |
| Load Capacity: | 1000kg |
Open Top Flat Bottom FIbc Shipping Container With 4 Corner Handle , 1000 KG Capacity
| Print: | With Or No |
|---|---|
| Capacity: | 1000kg |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Anti Static NEL Fibc Container Earth Resistance Explosion Prevention
| Product Name: | Grounded Conductive Big Bag |
|---|---|
| Ability: | Anti-static |
| Material: | Anti-static Pp Fabric |
white 2200LBS Polypropylene Jumbo Bulk Big Bag FIBC
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Bulk Bag |
| Capacity: | 2200lbs |
1 Tonne PP Big Bag FIBC for Bulk Transport and Storage
| Type: | Big Bag |
|---|---|
| Material: | FIBC |
| Treatment: | UV Treated |
2500 LBS Big Bag FIBC Heavy-Duty Solution for Large-Scale Material Packaging
| Weight: | 1.5kg |
|---|---|
| Color: | White |
| Top Option: | Filling Spout |
2205lbs Groundable Big Bag FIBC for Large Capacity Material Handling
| Color: | White |
|---|---|
| Capacity: | 1000kg |
| Moisture Proof: | Yes |
3000lbs Big Bag FIBC UV Stabilization for Safe and Secure Transportation
| Usage: | Transportation And Storage Of Bulk Materials |
|---|---|
| Safety Factor: | 5:1 |
| Customizable: | Yes |
35x35 Big Bag FIBC Ideal for IMDG Shipping Requirements
| Dust Proof: | Yes |
|---|---|
| Color: | White |
| Uv Protection: | Yes |

