All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ flexible intermediate bulk bag ] match 189 Products.
Grey PP Fabric 1000KGS 4 Panel Big Jumbo Bags For Transportation Storage Seeds
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | 2200lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
4 Panel PP Fabric 1000KGS Baffle Bag Fibc For Seeds Package
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | 2200lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
1 Ton Container Liner Bags Jumbo Size 90x90x120cm for International Trade
| Color: | White |
|---|---|
| Size: | 90x90x100cm |
| Safety Factor: | 5:1 |
Food Grade Big Bag FIBC Jumbo Size for Storage and Transportation
| Weight: | 1.5kg |
|---|---|
| Top Option: | Filling Spout |
| Customizable: | Yes |
UN Certified Jumbo Big Bag FIBC for Easy Loading and Unloading
| Color: | White |
|---|---|
| Customizable: | Yes |
| Uv Protection: | Yes |
UN Big Bag FIBC with Double Chain Stitching Blue Loop Color and White Color for Secure Transportation
| Usage: | Transportation/Storage |
|---|---|
| Logo: | Accept Customized Logo Printing |
| Stitching: | Double Chain |
PP Fabric Baffle Bag with Seeds and Cross Corner
| Color: | Customized |
|---|---|
| Logo: | Customized |
| Material: | PP Fabric |
1 Tonne Anti-Sifting Container Liner Bags 6mil Waterproof Cargo Bags for Industrial
| Material: | PP |
|---|---|
| UV Protection: | Yes |
| Feature: | Waterproof , Recyclable, Anti Sifting |
Food Grade FIBC 100x100x120cm with 2205lbs Capacity
| Top Option: | Filling Spout, Duffle Top, Open Top |
|---|---|
| Lifting Loops: | 2, 4, 6 |
| Sf: | 5:1, 6:1, |
Intermediate Storage PP Big Bag FIBC Cross Corner Lifting Strap
| Contruction: | Circular |
|---|---|
| Capacity: | 2200lbs To 3000lbs |
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |

