All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ polypropylene fibc bulk bag ] match 391 Products.
Custom Flours Food Grade FIBC U - Panel With 100% Virgin PP Material
| Safety Ratio: | 5:1 |
|---|---|
| Capacity: | 750kg |
| Material: | 100% Virgin PP |
2200 Lbs White Food Grade FIBC , One Ton Bag Uncoated With PE Liner
| Color: | White |
|---|---|
| Product Name: | Food Grade Big Bag |
| Certificate: | SGS/CPTC |
Beige Circular 1 ton Food Grade FIBC with two handlings UV treated
| Color: | White |
|---|---|
| Product Name: | Food Grade Big Bag |
| Certificate: | SGS/CPTC |
Warehouse 1.5T Soybeans Seeds Polypropylene Baffle Bag Uncoated Surface
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | 3300lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Conductive PP Big Bag 1 Ton Super Sack Bulk Bag Jumbo Big Bag
| Capacity: | 1320lbs |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Certificate: | NEL/SGS |
4-Panel 850KGS sift-proofing baffle Polypropylene Bulk Bags for starch
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | 1870lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Sift-proofing 4-Panel baffle bag , Industrial 1 Tonne Bulk Bags with filler cords
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | 2200lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Big 4-Panel Bulk Bag with stevedore strap for soybeans / seeds Packing
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | 2200lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
UV Resistance Double Stitch Antistatic Bags 1000kg with Less Than 0.5s Static Decay
| Resistance To Abrasion: | Excellent |
|---|---|
| Size: | Customized |
| Resistance To UV: | Excellent |
UV Resistance Conductive Big Bag Good Cold Resistance Chemical Resistance
| Color: | Black |
|---|---|
| Tear Strength: | Excellent |
| Stitch Strength: | Double Stitch |

