All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ polypropylene fibc bulk bag ] match 391 Products.
Two Loop Blue Food Grade FIBC Circular FIBC Bag With 4 Lifting UV Treated
| Color: | Blue |
|---|---|
| Product Name: | Two Loop Circular FIBC |
| Certificate: | SGS/CPTC |
Chemical Resistance Conductive Big Bag With Customized Size Sealing Strength Well
| Resistance To Water: | Good |
|---|---|
| Material: | Conductive Fabric |
| Resistance To Corrosion: | Uv |
Ventilated breathable Flexible Intermediate Bulk Containers FIBC for potatos pecans woods
| Product Name: | Ventilated Breathable Big Bag |
|---|---|
| Material: | 100% Virgin PP |
| Uv Treatment: | Standard Of ASTM G 154-00 |
Grounded PP FIBC Conductive Big Bag Bulk Storage Bags White 2205lbs
| Certificate: | NEL/SGS |
|---|---|
| Ability: | Anti-static Anti-sifting |
| Material: | Anti-static Pp Fabric |
white 39x39" 4400lbs Conductive Big Bag For Flammable Material
| Product Name: | Type C Conductive Bag |
|---|---|
| Bottom Size: | 39*39",41*41’’ |
| Color: | White |
Anti Static UN Big Bag with 6mil Thickness for Bulk Material Packaging and Transport
| Safety Factor: | 5:1 |
|---|---|
| Size: | 90x90x120cm |
| Type: | Circular |
Conductive groundable big bags FIBC for dyes chemical powders flammable goods
| Product Name: | Grounded Conductive Big Bag |
|---|---|
| Ability: | Anti-static |
| Material: | Anti-static Pp Fabric |
2000kgs Ventilated Multifunctional UN Big Bag With Print
| Material: | 100% Virgin PP |
|---|---|
| Product Name: | Big Bag With UN Certification |
| Safety Ratio: | 6:1 |
Flammable Goods Bulk Packing Conductive Fibc U - Panel TYPE C
| Capacity: | 3300lbs |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Certificate: | NEL/SGS |
Conductive Fibc NEL/SGS TYPE C Bag , Anti Static Bags Flammable Goods Bulk Packing
| Capacity: | 3300lbs |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Certificate: | NEL/SGS |

