All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ polypropylene fibc bulk bag ] match 391 Products.
Customized Big Bag Sack with Label and Printing
| Printing: | Yes |
|---|---|
| Material: | Polypropylene |
| Size: | Customized |
Transport Big Bag FIBC 6OZ Fabric for Safe and Durable Transport
| Safety Factor: | 5:1 |
|---|---|
| Uv Protection: | Yes |
| Usage: | Transportation And Storage Of Bulk Materials |
4 Mil UV Stabilization 6OZ Big Bag FIBC Durable Solution for Industrial Packaging
| Uv Protection: | Yes |
|---|---|
| Moisture Proof: | Yes |
| Dust Proof: | Yes |
Groundable Big Bag FIBC for Transport
| Material: | PP |
|---|---|
| Size Option: | 35*35'', 37*37'',39*39'' |
| Safety Ratio: | 5:1 And 6:1 |
500-2500kg Lifting Capacity Bulk Bag with Liner High Capacity and Durability
| Liner Material: | PE/PP |
|---|---|
| Coating: | UV Resistant |
| Color: | White, Blue, Green, Etc. |
Groundable 500KG Big Bag FIBC For Loading And Transporting
| Material: | Polypropylene |
|---|---|
| Size Option: | 35*35'', 37*37'',39*39'' |
| Safety Ratio: | 5:1 And 6:1 |
2500 LBS Big Bag FIBC Heavy-Duty Solution for Large-Scale Material Packaging
| Weight: | 1.5kg |
|---|---|
| Color: | White |
| Top Option: | Filling Spout |
3000lbs Big Bag FIBC UV Stabilization for Safe and Secure Transportation
| Usage: | Transportation And Storage Of Bulk Materials |
|---|---|
| Safety Factor: | 5:1 |
| Customizable: | Yes |
Cement Recycle Packing Bulk Fibc Bags Pp Pe Container Liner Transport Packing
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Bulk Bag |
| Capacity: | 2205lbs |
Open Top Discharge Spout 4 Cross Corner Loops Big Bag Jumbo Bag FIBC
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Bulk Bag |
| Capacity: | 2205lbs |

