All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ polypropylene material bulk bag ] match 464 Products.
Blue Sift - Proofing Big Bag FIBC PP Woven Circular Jumbo Bags With Square Bottom
| Print: | Three Colors At Most On One Panel |
|---|---|
| Capacity: | 1000kg |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Cement Mineral Construction Tubular Circular Big Bag FIBC 500kg To 1.5 Ton
| Product Name: | Circular Bag |
|---|---|
| Certificate: | SGS/CPTC |
| Capacity: | Up To 3300lbs |
Polypropylene builder pipeline Gravel bulk bag suitable for oil pipe 12'' - 24'' - 30"
| Product Name: | Pipe Sack, Pipeline Bag |
|---|---|
| Certificate: | SGS/CPTC |
| Capacity: | Up To 12500lbs |
Chemical materials FIBC certified UN big bag capacity up to 3000lbs
| Certificate: | SGS/CPTC |
|---|---|
| Capacity: | Up To 3000lbs |
| Safety Ratio: | 6:1 |
Large 4-Panels 3000lbs circular PP UN big bag FIBC 1 Ton sling design
| Color: | White |
|---|---|
| Print: | With Or No |
| Safety Ratio: | 6:1 |
PP Flat Bottom UN Chemical Fibc Big Jumbo Bag 2750lbs 6-1 safety ratio
| Material: | 100% Virgin PP |
|---|---|
| Product Name: | Big Bag With UN Certification |
| Safety Ratio: | 6:1 |
1000KGS Cross Corner Circular / Tube Big Bag FIBC For Granules Packing
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | 2200lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
U-panel 1000kg UN big bag , dangerous goods transportation UN FIBC
| Print: | With Or No |
|---|---|
| Capacity: | 1000kg |
| Safety Ratio: | 6:1 |
Two Ton Loading Orange Big Bag FIBC With Four Loops 10'' High / Fully Belted
| Product Name: | Circular Big Bag |
|---|---|
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 Standard |
| Lifting Loops: | Fully Belted |
Open Top Yellow Big Bag FIBC UV Treated 2200 LBS For Granular Packaging
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Yellow Big Bag |
| Capacity: | 2200lbs |

