All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ square bottom big bag fibc ] match 57 Products.
Chemical powder baffled FIBC flexible intermediate bulk container OF PP woven
| Product Name: | Baffle Bag |
|---|---|
| Material: | 100% Virgin PP |
| UV Standard: | ASTM G 154-00 |
Bulk Form Fit PE big bag liner attached to outer Polypropylene Jumbo Bags
| Product Name: | Form Fit PE Big Bag Liner |
|---|---|
| Material: | PE |
| Color: | Natural, Blue, Black, Pink |
Large clear Form Fit PE Bulk Fibc big bag liner for carbons / fine powder
| Product Name: | Form Fit PE Big Bag Liner |
|---|---|
| Material: | PE |
| Color: | Natural |
Flour / carbons 1 tonne big baffle bag , 2200lbs capacity 1 ton Jumbo Bags
| Color: | Yellow |
|---|---|
| Capacity: | 2200lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Intermediate Bulk Containers Fibc
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | Up To 3300lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
35x35" Chemical UN Big Bag / PP Bulk Bag / FIBC For Dangerous Goods
| Product Name: | One Ton Gravel Bag |
|---|---|
| Capacity: | Up To 2200lbs |
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
Tansportation powder storage Flexible Intermediate Bulk Containers Fibc
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | Up To 3300lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Baffle square cube bag stock for flour carbons chemical powders shipping
| Capacity: | Up To 3300lbs |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Material: | 100% Virgin PP |
Flexible intermediate bulk container 1.5 ton big baffle bag for soybeans / seeds
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | 3300lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Baffle Big Space Saver Bag Bulk Liner Bulk Bag Used FIBC Jumbo Bag Polypropylene
| Usage: | Grain Agriculture Wheat Rice |
|---|---|
| Color: | SGS/CPTC |
| Material: | Polypropylene |

