All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ square bottom big bag fibc ] match 57 Products.
PP polypropylene 1250KGS 4-Panel baffle bag for transportation / storage seeds
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | 2750lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Virgin PP 4-Panel baffle bag for the transportation / storage bulk goods
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | 2860lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
4-Panel 850KGS sift-proofing baffle Polypropylene Bulk Bags for starch
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | 1870lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Big Bulk Pp Sack 1000kg FIBC Jumbo Bag For Cement
| Bottom Option (Discharge): | Customized |
|---|---|
| Loading Weight: | 500-3000kg |
| Product Name: | 100% Virgin PP |
1000kg Anti Static Emptying Un Rated Bulk Bags Customized Bottom
| Bottom Option (Discharge): | Customized |
|---|---|
| Loading Weight: | 500-3000kg |
| Product Name: | 100% Virgin PP |
1000KG TYPE C FIBC Plastic Waterproof Big Bulk Bags
| Capacity: | 1000KG |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Certificate: | NEL/SGS |
1000kg Antistatic Bags Customized Size with Good Cold Resistance
| Features: | Durable, Reusable, Eco-friendly |
|---|---|
| Resistance To Chemical: | Excellent |
| Color: | Black |

